таг: добие

Украина ќе добие системи за противвоздушна одбрана од Германија

0
Германија и Украина се договорија Киев да добие повеќе системи за...

Лука Модриќ, останува уште една сезона на “Бернабеу”

0
Капитенот на хрватската репрезентација, Лука Модриќ, ќе го добие долгоочекуваното продолжување на договорот со „кралевите“....

Голден Стејт Вориорс co големо засилување пред плеј-офот

0
Актуелнито шампион во НБА лигата Голден Стејт Вориорс ќе добие големо засилување пред плеј-офот, бидејќи...

Украина денеска ја одбележува 1-годишнината од руската агресија

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски вети дека ќе ја добие војната со Русија додека тој и украинскиот народ денеска ја одбележуваат првата...

Хозе Мурињо седнува на клупата на Португалија?!

0
Португалската репрезентација ќе добие нов селектор по Светското првенство (СП) во Катар, затоа што Фернандо Сантош ќе...

Реал ја доби трката по бразилскиот вундеркинд од Палмеирас

0
Реал Мадрид ќе ја добие трката за потписот на талентираниот бразилски фудбалер Ендрик. “Вундеркиндот” бил во Мадрид,...

Лула и Болсонаро одат во втор круг од изборите, Бразил вчера...

0
Бразил ќе добие претседател на 30 октомври, на вториот круг од изборите, откако вчера ниту...

Реакции по победата на десничарската коалиција во Италија: „Ѝ се спротивставивте...

0
По вчерашните избори, Италија веројатно ќе ја добие најдесничарската влада по Бенито Мусолини и поствоена Европа и по првпат ќе има...

Што да очекува ЕУ од Џорџа Мелони?

0
Италија се подготвува да ја добие првата жена премиер, но и првиот екстремно десничарски лидер по Бенито Мусолини, што го зголемува...

Тренерот на Адеми и Ристовски во живо на ТВ си поднесе...

0
Динамо Загреб ќе добие нов тренер откако Дамир Крзнар си поднесе оставка по поразот од 3-1 против Ријека. Динамо Загреб со 1-3...