fbpx

таг: дневен

Кина пријави рекорден број новозаразени со ковид од почеток на пандемијата

0
Кина вчера го регистрира највисокиот дневен ковид-биланс од почетокот на пандемијата, со пријавени над 20 000 новозаразени во 24 часа. ...

Дневен хороскоп за 19. декември 2021 година

0
Дневен хороскоп за недела, 19. декември 2021 година. Стрелец 23.11.-21.12. Љубов Луцидност и оригиналност ќе бидат вашите денешни особини...

Дневен хороскоп: Сите знаци имаат свои здравствени проблеми, еве на што...

0
Дневен хороскоп за 07.12.2021 ОВЕН Работа: Одложете ги термините за друг ден и уживајте. Вашата работа нема да побегне. Намалете...

Рекорден број на заразени од ковид во Чешка

0
Во Чешка е регистриран највисокиот дневен биланс на заразени од ковид-19 од почетокот на пандемијата....

Во Русија нов рекорд на заразени со ковид

0
Во Русија има нов дневен рекорд на бројот на заболени од коронавирус, додека земјата се бори против...

Индија со најголем број смртни случаи во еден ден

0
Индија објави најголем дневен број на смртни случаи од Kовид-19 во светот, 6.148, откако една голема федерална...

Ердоган мета на остри критики: Примил и трета доза вакцина против...

0
Британскиот дневен весник Тајмс објави дека претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган е мета на остри критики, откако беше откриено дека примил трета...

(ВИДЕО) Снежен рекорд во Москва! Повеќе од една третина од месечните...

0
Дневен рекорд во количината на врнежи е забележан во Москва, откако третина од просечните врнежи за февруари...

Спортскиот весник „Л’Екип“ и денес го нема во киосците, продолжува штрајкот...

0
Спортскиот дневен весник „Л’Екип“ и денес го нема во киосците во Франција, неговите новинари се во штрајк од 8 јануари, што досега претставува...

Здравствениот билтен не се подобрува, стартува кампањата „Празнувај одговорно“ – за...

0
Во вчерашниот дневен биланс на состојбата со ковид-19 се регистрирани 865 нови случаи на ковид-19, при што 25 лица починаа од последиците...