таг: Дмитро

Кулеба: Испораката на борбени авиони нема да се случи „во скоро...

0
Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба изјави дека не очекува Киев да добие борбени авиони „во скоро време“ поради логистички...

Украина: Ги знаеме клучните елементи на кинескиот мировен план

0
Шефот на украинската дипломатија Дмитро Кулеба објави дека неговиот кинески колега Ванг Ји ги споделил...

Украина бара повеќе оружје, Русија се закани со ширење на војната

0
краинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска побара повеќе оружје и дополнителни санкции за...

Кулеба ќе бара повеќе оружје од Г7 и од НАТО

0
Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитро Кулеба, изјави дека планира да упати апел до своите...

Кулеба и Лавров ќе разговараат во Турција

0
Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба пристигна во Турција на разговори со рускиот...

Украина на состанокот на НАТО повторно ќе бара зона за забранети...

0
Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба изјави дека денеска ќе го покрене...

Кулеба: ЕУ веднаш да воведе барем дел од санкциите против Русија

0
Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба, ја повика ЕУ веднаш да примени барем...