таг: Дмитриј

Кремљ: Украина ја саботираше браната

0
Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, во првата реакција на уништувањето на браната Каховка,...

Медведев: Поради испораката на понапредно американско оружје ќе гори цела Украина

0
Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев изјави дека испораката на понапредно американско оружје за Украина само ќе предизвика дополнителни напади од...

Медведев: Западот се приближува кон светска војна

0
Поранешниот руски претседател и долгогодишен сојузник на Владимир Путин, Дмитриј Медведев, изјави дека експлозијата на...

Песков отфрли промени во статусот на Херсон: Областа останува дел од...

0
Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков денеска отфрли какви било промени во статусот на Херсонската област...

Медведев: Референдумот заврши, добредојдовте дома во Русија

0
Заменик-претседателот на рускиот Совет за безбедност Дмитриј Медведев изјави дека резултатите од референдумот во Донбас,...

Медведев: Европа ја чекаат празни полици, бран криминал, хиперинфлација и банкрот

0
Дмитриј Медведев, поранешен руски премиер и потпретседател на Советот за безбедност на Русија, вели дека „европскиот финансиски систем не е стабилен“...

Песков: Абрамович не е официјален член на руската делегација

0
Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков изјави дека Абрамович не е официјален член на...

Шведски модел за мир во Украина: Песков тврди дека се водат...

0
Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека денеска за време на преговорите со Киев се...

Мариупол ќе остане без храна за три до пет дена, предупредува...

0
Дмитриј Гурин, пратеник во украинскиот парламент, за Скај њуз изјави дека Русија бомбардира цивилна инфраструктура...

Москва: Подготвени сме да ги продолжиме преговорите со Украина

0
Портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков денеска јави дека руската делегација е подготвена за продолжување...