таг: длабочина

Откритие кое го надмина рекордот: Снимени риби на најголемата морска длабочина...

0
Научниците направија слика од живиот свет на најголемата длабочина на океанот досега. Advertisements Научникот...

Нуркачите пронајдоа делови од урнатиот индонезиски авион

0
На длабочина од 23 метри во Јаванско море, нуркачите денеска пронајдоа делови од индонезискиот Боинг 737-500, кој се урна вчера...

Пронајдени делови од индонезискиот авион што се урна во Јаванско море

0
На длабочина од 23 метри во Јаванско море, нуркачите денеска пронајдоа делови од индонезискиот Боинг 737-500, кој се урна вчера непосредно по полетувањето...