fbpx

таг: „длабока

ММФ очекува длабока рецесија во Русија

0
Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) предвидува длабока рецесија во Русија поради санкциите што Западот ги воведе...

ЕУ загрижена со здравствената состојба на Навални

0
Европската унија изрази „длабока загриженост“ за здравјето на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој штрајкува со глад...