таг: дисциплинска

СП2022: ФИФА поради знаме почна дисциплинска постапка против Србија

0
Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) потврди дека е отворена дисциплинска постапка против Фудбалската федерација на Србија...

Реал Мадрид, Барселона и Јувентус надвор од ЛШ?

0
УЕФА покрена дисциплинска постапка против Реал, Барселона и Јувентус, бидејќи со обединувањето со цел лансирање на Суперлигата,...