таг: Дистрибуцијата

СЗО: Морален пад при дистрибуцијата на вакцините, принципот „прво за мене“...

0
Светот е на работ на катастрофален морален пад на дистрибуцијата на вакцини за „ковид-19“, изјави денеска генералниот...

СЗО: Во 46 богати земји од светот досега поделени 28 милиони...

0
Од почетокот на дистрибуцијата на вакцините низ светот за 36 дена досега се подадени околу 28 милиони дози од вакцините за коронавирус во...

Земјите од ЕУ ќе добијат 200 милиони вакцини на Фајзер и...

0
Дистрибуцијата на 200 милиони дози од вакцината против Ковид-19, која ја развија американската компанија Фајзер и германската БиоНТек, ќе заврши за земјите во...