таг: Директорот

Муареми: На добар пат сме да докажеме каде завршиле парите од...

0
Директорот на Финансиската полиција Арафат Муареми вечерва изјави дека се на добар пат да докажат каде завршиле парите од „Еуростандард...

Наумче Мојсовски доби позитивен тест на ковид-19

0
Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски преку социјалните мрежи објави дека е позитивен на коронавирусот. Поранешниот екс...

Директорот на БиоНТек убеден дека вакцината ќе биде ефикасна и против...

0
Директорот на германската фирма БиоНТек, Угур Сахин, изрази убедување дека вакцината што фармацевтската компанија ја разви со американски Фајзер ќе биде ефикасна и...

Москва тврди дека вакцината Спутник V е многу ефикасна против новата...

0
Директорот на рускиот Фонд за директни инвестиции Кирил Дмитриев изјави дека првата регистрирана вакцина против коронавирусот Спутник V е многу ефикасна против новата...

Секој трет вработен во Ургентниот центар во Белград е заразен со...

0
Директорот на Ургентниот центар на Клиничкиот центар на Србија, доктор Марко Ерцеговац, изјави дека околу една третина од здравствените работници во таа институција...