fbpx
17 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: директни

Турција ќе произведува вакцина „Спутник V“, потпишан договорот со Русија

0
Рускиот фонд за директни инвестиции (РДИФ) денеска објави дека е потпишан договор со Турција за производство на...

Пандемијата ги преполови странските инвестиции, во Западен Балкан само мал пад

0
Приливот на странски директни инвестиции во 23 економии од Централна, Источна и Југоисточна Европа e повеќе од преполовен во првата...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
45 %
1kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
10 °

Последни објави