таг: Димитриевски

Рајо Валејкано, го стави Димитриевски на трансфер листа

0
Голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Столе Димитриевски најверојатно летово ќе го напушти Рајо Валјекано,...

Димитриевски: Да ја завршам кариерата во македонскиот дрес со настап на...

0
Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски е еден од главните адути на Рајо Валјекано во Ла...

Димитриевски во Ал НАСР во Саудиска Арабија

0
Како што пренесуваат медиумите во Шпанија, македонскиот голман, Столе Димитриевски, ќе игра во фудбалскиот шампионат во Саудиска...

Димитриевски со Рајо избори полуфинале во Купот на Шпанија

0
Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски ќе игра во полуфиналето на фудбалскиот Куп на Шпанија, откако синоќа Рајо Ваљекано ја совлада Мајорка со 1:0....

ГОТОВО Е: Столе Димитриевски е новиот голман на Барселона

0
Столе Димитриевски го немаше на вчерашниот меч за Рајо Валјекано против Бетис. Тренерот на Рајо објасни дека Столе бил повреден, но и покрај...

Столе Димитриевски е на 4.место на најдобри голмани во Европа

0
Македонскиот фудбалски репрезентативен голман Столе Димитриевски има неверојатна сезона во дресот на Рајо Валјекано. Малиот тим од предградието на Мадрид моментално се...

Столе Димитриевски и неговиот Рајо до реми против Валенсија

0
Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски имаше нов феноменален натпревар за неговиот Рајо Ваљекано, во ремито на гости кај Валенсија (1-1) во рамки на...

Што му рече Димитриевски на Депај?

0
Столе Димитриевски е херој на денот во шпанското првенство откако му одбрани пенал на Мемфис Депај и со тоа му донесе победа на...

Навивачи на Барселона го слават Димитриевски, им го исполнил сонот на...

0
Фанови на Барселона бараат статуа за Димитриевски, тие се радуваат на неговиот одбранет пенал бидејќи тој даде голем придонес во отказот за Роналд...

Столе Димитриевски херој во триумфот на Рајо над Барселона

0
Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски, му донесе три бода на својот тим Рајо Ваљекано од дуелот со шпанскиот фудбалски великан Барселона. Димитриевски...