таг: Диего

Хаиме Лозано, на местото на Диего Кока на клупата на Мексико

0
Аргентинскиот стручњак Диего Кока повеќе не е селектор на Мексико, соопшти денеска националната фудбалска федерација....

ВИДЕО/ Спалети се скарал со Рафел Леао, реагирал и Малдини

0
Наполи синоќа доживеа дебакл од актуелниот шампион Милан. На „Диего Марадона“, Милан победи со 4:0....

Диего Коста доби работна дозвола, се враќа во Премиерлигата

0
Искусниот напаѓач Диего Коста е на чекор до враќање во Премиерлигата. Останува само да ги мине медицинските...

Диего Коста се враќа во Премиер лигата

0
Бразилецот со шапнски пасош, Диего Коста, би можел да се врати во Премиер лигата. Англиските медиуми објавија...

Мал приватен авион посветен на Диего Марадона

0
Мал приватен авион посветен на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, беше претставен во Буенос Аирес На презентацијата на авионот присуствуваа ќерките на Марадона,...

Диего Коста се враќа во Европа?

0
Поранешниот играч на Челзи и Атлетико мадрид, Диего Коста по само пет месеци реши да го напушти Атлетико Минеиро. Според информациите на...

Алонсо наследник на Табарез на клупата на Уругвај

0
Фудбалската репрезентација на Уругвај има нов селектор во 46-годишниот Диего Алонсо како наследник на легендарниот Оскар Табарез, кој по 15 години минати на должноста минатиот месец доби...

Симеоне оптимист околу пласманот во плејофот во ЛШ и покрај поразот...

0
Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне, ги оцени шансите на неговиот тим да се пласира во нокаут фазата од Лигата на шампионите, откако синоќа...

Алварез сведочеше дека била силувана од Марадона кога имала 16 години:...

0
Мавис Алварез, Кубанка која беше во врска со Диего Марадона пред две децении, на вчерашната прес-конференција раскажа како легендарниот аргентински фудбалер ја силувал...

Статуа на Марадона на стадионот во Неапол

0
Статуа во природна големина на аргентинската фудбалска легенда Диего Армандо Марадона ќе биде поставена на стадионот во Неапол, кој го носи неговото име,...