таг: Дејвид

Момче набрзина заврши средно училиште и се запиша на факултет: „Знаев...

0
МОМЧЕТО Дејвид Балогун (9) од Пенсилванија успешно заврши средно училиште и веќе започна со настава во локалниот колеџ во округот Бакс. Балогун...

Милионер решил да донира 99% од своето богатство, нема да остави...

0
ДЕЈВИД ФИШВИК е милионер кој се одлучил на необичен потег со цел да ги мотивира своите деца да работат, пишува Дејли Стар. 51-годишниот...

„Донесете дебели чорапи“: Како е да се престојува во селото со...

0
НОВИНАРОТ на Си-Ен-Ен Дејвид Ален го опиша своето искуство за време на неговиот престој во село со иглу на Алпите. Иглу-Дорф, или...

ПРВ ПАТ ВО ИСТОРИЈАТА: Пресадено свинско срце на човек, неговите зборови...

0
Дејвид Бенет (57) влегува во историјата како првиот човек на кој му била пресадена свинско срце, а бил на работ на смртта во...

ЕУ донираше апарат за магнетна резонанца за болницата „Свети Еразмо“ во...

0
Амбасадорот на ЕУ Дејвид Гир, министерот за здравство Венко Филипче и амбасадорот на Кралството Холандија, Дирк Јан Коп, денеска во Охрид за потребите...

Бекам ќе добие 180 милиони евра за да биде лицето на...

0
Медиумите од Англија пренесуваат дека Дејвид Бекам договорил богата соработка со Катар, легендата на Манчестер јунајтед ќе биде лицето на Светското првенство во...

Дејвид Бекам заштитно лице на СП во Катар – договор вреден...

0
Легендарниот англиски фудбалер Дејвид Бекам стана нов амбасадор на Светското првенство во Катар, пренесуваат медиумите во Британија кои наведуваат дека за еден потпис...

10 загрижувачки знаци дека срцето ви е слабо и може да...

0
Според д-р Дејвид Мајдалан, од клиниката во Кливленд, постојат јасни симптоми на лошо срце, на кои треба да се обрне внимание. Ако...

ВИДЕО + ФОТО | Ќерката на Дејвид Хаселхоф на насловната на...

0
Ќерката на актерот Дејвид Хаселхоф, најпознат по улогата на Мич во „Чувари на плажата“, влезе во историјата како првиот „плус – сајз“...

Дејвид Гета вљубен како никогаш досега: Ужива во љубовта со 25...

0
Светски познатиот диџеј Дејвид Гета веќе некое време ужива во љубовта која ја дели со својата девојка Џесика Ледон. Кубанката е 25...