fbpx

таг: Дејан

Арсенал и Дејан Илиев не ја продолжија соработката

0
Македонскиот репрезентативец Дејан Илиев заминува од Арсенал по девет години. Македонскиот голман не доби вистинска шанса меѓу „топџиите“ и ќе ја продолжи кариерата...

Проф. Трајковски: Врвот на овој бран се очекува за еден месец,...

0
Универзитетскиот професор Дејан Трајковски со неговите математичко статистички пресметки предвидува дека новиот бран предизвикан од омикрон сојот во земјава ќе го достигне врвот...

Познато e кога ќе го имаме пикот, ако денес имаме над...

0
Универзитетскиот професор Дејан Трајковски со неговите математичко статистички пресметки предвидува дека новиот бран предизвикан од омикрон сојот во земјава ќе го достигне врвот...

Георгиевски и Акиевска најдобри македонски спортисти за 2021

0
Сребрениот олимписки медал на таеквондистот Дејан Георгиевски му го донесе признанието „Најдобар македонски спортист за 2021 година“, а наградата во женска конкуренција ја...

Трајковски: Во јануари ќе имаме голем број заразени, ако не се...

0
Професорот по теоретска механика, Дејан Трајковски во својата нова ковид анализа вели дека ефективниот репродукциски број Rt останува маргинално под единица веќе 5...

Проф. Трајковски за омикрон препорачува вакцинирање со трета доза на постарите,...

0
Професорот Дејан Трајковски кој на Фејсбук редовно ја анализира состојбата со Ковид-19 во последната објава тврди дека најдобра стратегија во борбата со новиот...

Омикрон во Македонија ќе дојде со масоновото пристигнување на иселениците, пред...

0
Професор Дејан Трајковски во својата најнова ковид анализа потенцира дека новиот сој омикрон во Македонија ќе пристигне пред новогодишните празници. „Како што...

Кулушевски сака да замине од Јувентус

0
Шведскиот фудбалски репрезнетативец со македонско потекло Дејан Кулушевски не е задоволен во Јувентус и побарал трансфер од раководството на клубот. Кулушевски...

Десет години од првата европска титула на Дејан Недев

0
На денешен ден пред точно 10 години, Дејан Недев ја освои првата европска титула во традиционално карате во најтешката дисциплина (борби-кумите) во сениорска...

Вицешампионот Дејан Георгиевски доби стипендија за магистратура од Фондацијата „Проф. д-р...

0
Вицешампионот Дејан Георгиевски денес ја доби својата диплома за додипломски студии и стипендија за магистарски студии од Фондацијата „Проф. д-р Љубе Миленковски“. ...