fbpx

таг: деца

Деца од предучилишна возраст користат цуцли, се возат во колички за...

0
Некои деца од предучилишна возраст во ОК се буквално неспособни за живот Нема да верувате, но некои британски деца не ги...

Тексас – убиените деца се од 7 до 10 години

0
Деветнаесет деца и двајца возрасни се убиени во пукање во основно училиште во јужен Тексас. 18-годишен напаѓач отворил оган во основното...

Борис Џонсон напиша писмо до украинските деца: „Не сте сами“

0
Британскиот премиер Борис Џонсон напиша писмо до украинските деца, нагласувајќи дека тие се пример за другите деца и дека Велика Британија...

Британскиот парламент: Децата „инфлуенсери“ се соочуваат со бројни опасности

0
Родители ги искористуваат своите деца „инфлуенсери“ за да заработат пари на интернет, а тоа има доживотни последици, предупредуваат членови на Британскиот парламент во...

Медведев: САД, преку Киев, води војна со Русија

0
Повеќе цивили, меѓу кои и деца, загинале откако хуманитарниот конвој со кој се евакуирале бил мета на напади, информираа украинските власти....

Цивилите евакуирани од Азовстал

0
Сите жени, деца и стари лица се евакуирани од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, додека во подземните области на фабриката...

Мистериозен хепатитис ги напаѓа децата низ светот – еве во што...

0
Бројот на пријавени случаи со хепатитис кај мали деца во светот е 169, а едно...

ЦДЦ: Три од четири деца во САД биле заразени од коронавирус

0
Три од секои четири деца во САД биле заразени со коронавирус и повеќе од половина од сите Американци имале знаци на претходни инфекции,...

Вооружен напад на градинка во Русија, има жртви

0
Три лица, меѓу кои две деца, се убиени при вооружен напад на градинка во областа...

Десетици деца низ Европа затруени со салмонела – најверојатно од Киндер...

0
Многу деца во неколку европски земји страдаат од труење со храна откако се заразиле со салмонела, а се верува дека оваа...