таг: детали

Грчките медиуми со нови детали за убиството на Халкидики

0
Грчките медиуми открија нови детали за убиството во саботата на Халкидики кога беше...

Претквалификациите за ЛОИ, познат распоред за Македонија

0
Светската кошаркарска федерација ги утврди и последните детали поврзани со претстојните претквалификациски турнири кои водат кон учество на Летните олимписки игри во Париз...

Принцот Хари чува коса од Дијана во кутија – возел низ...

0
Протекоа детали од книгата на принцот Хари, британските медиуми постојано пишуваат за нив, а некои од нив се прилично бизарни. Многумина сметаат...

СП во 2026: 48 репрезентации, 16 групи, 104 натпревари

0
Италијанската „Газета дело спорт“  ги соопшти детали како ќе изгледа новото Светско првенство. На Светското Првенство во...

Човекот со кого се поврзуваат зборовите „љубовник“ и „скандали“: Како навистина...

0
Историчарите веруваат дека многу детали од неговите мемоари се претерани, но тоа сепак не значи дека неговиот живот не бил лишен од скандали....

На аеродромот во Доха е изложена џиновска играчка која испраќа посебна...

0
ЕДЕН од највпечатливите детали за меѓународниот аеродром Хамад во Доха е секако џиновската Ламп Беар. Оваа уметничка инсталација е дело на шведскиот уметник...

Наскоро ќе заплови најголемиот брод за крстарење во светот – има...

0
ROYAL Caribbean откри детали за својот најголем брод за крстарење во светот, Icon of the Seas. Тие објавија видео на YouTube, во кое...

Конечно откриено што ги „скара“ Кејт Мидлтон и Меган Маркл

0
Новата книга откри непознати детали. Приказната која одекна низ светот кога Меган и принцот Хари седнаа да го дадат познатото интервју на...

ЌЕ ИГРА ЛИ СТАРАТА ДАМА ПАК ВО ВТОРА ЛИГА? Покрената е...

0
Од минута во минута се појавуваат нови детали за скандалот во кој италијанската полиција денеска влезе во канцелариите на прволигашот Јувентус чие раководство...

Халанд: Првата девојка ми побара да бирам меѓу неа и фудбалот….

0
Откривајќи детали од својата младост еден од најдобрите офанзивци на денешницата, Ерлинг Халанд вели дека првата негова девојка го натерала да бира меѓу...