fbpx
8 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: десерт

Како се подготвува меринг – едноставно неодолив, но комплициран за подготовка

0
Целувките се најпознат десерт што кај нас може да се најде, а изработени се од шеќер и белки. Но, смесата од која...

Неодоливо кремасти и чоколадни – Грчките ледени коцки се празник за...

0
Идеален десерт за сите љубители на богатиот чоколаден вкус… Потребни состојки: 250 гр мелени интегрални бисквити...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
53 %
1kmh
0 %
вто
12 °
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
10 °

Последни објави