fbpx
4 C
Skopje
недела, март 7, 2021

таг: ден

Во Франција расте бројот на заразени, се чека одлука за нови...

0
Трет ден по ред, во Франција расте бројот на нови случаи на коронавирус. Според податоците на Министерството...

Само една порција печурки може значително да го зголеми внесот на...

0
Здравствените експерти секој ден нагласуваат колку е важен дневниот внес на витамин Д. Иако не постојат голем број намирници што го содржат,...

Одберете совршено вино од „Стоби“ за „Свети Трифун“, ви носиме одлични...

0
14-ти февруари, Ден на лозарите и виното и Ден на вљубените. Празник на среќата, убавината и емоциите материјализирани преку вино и искажување...

Дневен хороскоп за 11 февруари: Бариерите во љубовта не се толку...

0
ОвенОвој ден е како создаден за уживање и изгледа дека нема воопшто да бидете посветени на деловниот сегмент. Она што ве окупира денес...

Познато е како ќе изгледа новиот грб на Интер

0
Ден откако беа елиминирани од Купот на Италија од Јувентус, челниците на Интер решија да ги израдуваат...

Дневен хороскоп за 4 февруари: Не сте подготвени за тензии и...

0
Овен Многу поволен ден за финансиската страна која во комбинација со вашиот поглед на животот ќе ви овозможи значително подобрување...

Италија: Најмал број заразени во последните месеци

0
За еден ден, околу 8.000 новозаразени со Ковид-19 и 329 починати од вирусот, ова се најмалите бројки во Италија за епидемиолошката состојба во...

Курти: Ќе се почитуваат законите, партискиот список нема да се менува

0
Еден ден откако изборната комисија утврди дека 47 номинирани кандидати, нема да можат да учествуваат на изборите на 14-ти февруари, лидерот на Самоопределување...

Граѓаните во Битола, Куманово и Тетово и вечерва дишат отров, а...

0
Секој ден се повеќе се зголемува концентрацијата на ПМ10 канцерогените честички по градовите низ Македонија. А, пак власта и министерството за животна средина...

Виц на денот: Вежбање

0
Прв ден Трпана му кажува на Трпе:– Миличок идам во теретана.– Добро мила. Втор ден пак му кажува:– Миличок идам на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
56 %
1kmh
0 %
нед
4 °
пон
12 °
вто
10 °
сре
7 °
чет
10 °

Последни објави