таг: денови

Цел ден сте во климатизирани простории? Како тоа влијае на организмот

0
Во топлите летни денови животот без клима е речиси незамислив. Без разлика дали сте на работа, во автомобил или дома, и сакате побрзо...

(Видео) Пожар на Халкидики, засега не се загрозени населените места

0
Пожарите веќе со денови беснеат низ цела Грција, а како што објави порталот...

Земјата ќе биде погодена од геомагнетна бура предизвикана од ерупции на...

0
 Земјата денеска и во наредните денови ќе биде погодена од силна геомагнетна бура предизвикана од ерупции на површината на Сонцето...

Во наредните денови ќе се одржи првиот инаугуративен мировен самит во...

0
Во наредните денови Украина заедно со Швајцарија ќе го искординира датумот на првиот инаугуративен самит за мир, како што рече претседателот на Украина...

Зошто не треба да јадете цитруси после оброк?

0
реклама Во студените зимски денови, за разлика од остатокот од годината, изборот на свежо овошје...

Први знаци на зимска депресија

0
Мрачните денови и намалената сончева светлина кај многу луѓе предизвикуваат т.н. зимски блуз, нарушување што не треба да го сфаќаме како лесно. Секоја...

„Мета“ ја укинува можноста за допишување со пријателите од Фејсбук на...

0
„Мета“ во наредните денови ќе ја укине функцијата која досега им овозможуваше на корисниците да се допишуваат со своите пријатели од социјалната мрежа...

УНИЦЕФ: Газа стана гробница за илјадници деца!

0
„Од најраните денови на невидените непријателства во Појасот Газа, УНИЦЕФ беше искрен за потребата од итен хуманитарен прекин на огнот, за...

Времето ги збунува и растенијата: Во Франција, црешите цветаат среде есен

0
реклама Изминатите неколку денови на запад од Европа беа многу топли, а летото во октомври го...

Истражување – Марс се движи побрзо отколку претходно

0
Се чини дека Марс се движи побрзо и неговите денови постепено...