fbpx
8 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: денови

Во соседството се појави новиот сој на коронавирус- еве ги деталите

0
Во Сараево изминативе денови е откриен британскиот вид коронавирус, пренесуваат локалните медиуми. Како што наведуваат, странски државјанин кој престојувал во Сараево како...

Српски психолог открива зошто Милена Радуловиќ се смее на фотографијата со...

0
Изминативе денови цела Србија е вознемирена поради скандалот со наводното сериско силување во училиштето за глума „Ствар срца“. Професорот по...

Мрме ќе ја води Македонија на Европското првенство

0
Во наредните денови ФФМ и Игор Ангеловски и официјално ќе постигнат договор тој да остане селектор на Македонија заклучно со настапот на Европското...

Кон крајот на неделата пад на температурите и снег кој ќе...

0
Врнежите кои паднаа изминативе денови значително ја зголемија влагата во почвата и го прекинаа долгиот и сушен период кој...

Ексклузивно со Влатко Лозановски: Научивме да ги цениме малите работи, ситниците...

0
Во првите денови од новата 2021 година разговараме со еден од нашите најдобри пејачи на забавна музика, Влатко Лозаноски. Во продолжение прочитајте...

ФОТО: 12 исклучителни жени кои ја обележаа 2020 година (2 дел)

0
Ги живееме последните денови на оваа апсурдна 2020 година, и ако има нешто убаво што може да се каже, нешто што отскокнува...

Експертската јавност и натаму поделена, не стивнуваат реакциите за понудениот концепт...

0
Изминативе денови сме сведоци на бројни реакции во врска со новиот концепт и реформите во образованието кои ги најави министерката за образование...

Здравствен работник од Алјаска имал алергиска реакција на вакцината на „Фајзер“

0
Во текот на првите денови од употребата на вакцината на „Фајзер“ се забележани неочекувани тешкотии, вклучувајќи дози од вакцината што биле складирани на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
53 %
1kmh
0 %
вто
12 °
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
10 °

Последни објави