fbpx

таг: деновиве

Пицерија ги налути гостите, сечењето на пицата дополнително го наплаќа...

0
Деновиве големо внимание во јавноста привлече приказната за загрепска пицерија која наплаќа услуга за сечење пица. Многу клиенти биле непријатно изненадени од...

Нов мрачен документарец на Нетфликс

0
На Нетфликс деновиве е објавен документарен филм под наслов „Девојчето на сликата“ (Girl in the Picture), во режија на Американката Скај Боргман. Според...

Фајзер очекува 32 милијарди долари приход од вакцини и 22 милијарди...

0
Американската фармацевтска компанија Фајзер деновиве ја зголеми прогнозата за приходите од продажбата на вакцината против Ковид за цела 2022 година на околу 32...

Унгарскиот премиер Орбан во посета на Русија

0
Унгарскиот премиер Виктор Орбан, како што деновиве најави министерот за надворешни работи Петер Сијарто денеска...

Руседски: Ова што му се прави на Ѓоковиќ е срамно… Надал:...

0
Случајот со Новак Ѓоковиќ деновиве максимално ја бранува светската спортска јавност која е поделена кога е во прашање ставот околу исправноста или не...

Дневен хороскоп за понеделник (20.12.2021)

0
ОВЕН Работа: Деновиве ве окупираше нервоза и можно е да направите грешки кои не ги забележувате. Љубов: Желни сте за промени...

Словенија размислува да воведе партиципација при хоспитализација на невакцинирани лица

0
Во Словенија, која деновиве бележи пад на епидемиолошките трендови во пандемијата, размислуваат за еден вид парична казна за оние кои не...

„Никој не е безбеден“: Екстремното време удри и врз богатиот запад

0
Некои од најбогатите европски земји деновиве се соочуваат со страотни поплави откако повеќе реки поради обилните врнежи се излеаја од своите ккорита. Најкритично...

Дали принцот Хари ќе присуствува на откривањето на статуата на принцезата...

0
Деновиве се шпекулира околу тоа дали принцот Хари ќе пристигне во Велика Британија за откривањето на статуата на неговата мајка по повод...

ФОТО+ВИДЕО | Приказна со среќен крај: Во Македонија спасен и вдомен...

0
Деновиве на социјалните мрежи се прошири веста за јастреб глувчар кој бил повреден откако било пукано во него при што било повредено...