fbpx
-1 C
Skopje
петок, март 5, 2021

таг: денешната

Брнабиќ: Ќе ги престигнеме САД по број на вакцинирани

0
Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска изјави дека со денешната пратка од 46.800 вакцини од компанијата Фајзер, а...

Исплатата на февруарските пензии почнува на 25 февруари

0
Владата денешната 45-та седница ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец февруари 2021...

Усвоен Петтиот пакет антиковид мерки тежок речиси 160 милиони евра

0
Владата на денешната 45-та седница го усвои Петтиот пакет економски мерки, креиран за да обезбеди ревитализирање, стабилност и развој на економијата во услови...

ВИДЕО: Прв триумф на Тухел со Челси во Премиер лигата!

0
Во првиот натпревар од денешната неделна програма Челси во рамките од 21 коло во Премиер лигата Челси ја оправда фаворитската улога...

Светските лидери со честитка до Бајден и Харис

0
По денешната инаугурација во Вашингтон, политички и верски лидери од целиот свет и странски политичари испратија честитки до 46-от претседател на САД, Џо...

Во Владата задоволни од реализацијата на инвестициите кои во голем дел...

0
На денешната 37-ма владина седница, пред преминувањето на точките од дневниот ред, министерот за финансии Фатмир Бесими ги информираше членовите...

На денешната владина седица прифатени измените и дополнувањата на Законот за...

0
Владата на денешната седница, по скратена постапка, го прифати Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за акцизите со...

ВИДЕО: Малку среќа, малку Рашфорд, и ете го Јунајтед во шампионската...

0
Во последниот натпревар од денешната програма во Премиер лигата, „црвените ѓаволи“ на својот „Олд Трафорд“ триумфираа минимално 1:0 против Вулверхемптон. ...

Обезбедена посебна сметка за граѓаните со низок доход кои не се...

0
Владата на денешната седница донесе Одлуката за дополнување на Одлуката за отворање на посебна наменска сметка за лицата кои...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
-1 ° C
-1 °
-1 °
86 %
0.6kmh
0 %
пет
16 °
саб
10 °
нед
11 °
пон
13 °
вто
9 °

Последни објави