fbpx
-2 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: демократите

Одбраната на Трамп денеска со свои аргументи во судењето за импичмент

0
Демократите во Претставничкиот дом го завршија случајот против поранешниот претседател Доналд Трамп, повикувајќи ги сенаторите да го...

Демократите планираат во понеделник да поднесат барање за импичмент против Трамп

0
Демократите во Претставничкиот дом на Конгресот планираат во понеделник да поднесат барање за импичмент против актуелниот американски претседател Доналд Трамп, јавија Си-Ен-Ен...

Демократите во Сенатот бараат Трамп веднаш да биде отстранет од...

0
Лидерот на демократите во Сенатот, Чак Шумер, го повика Кабинетот да го отстрани од функцијата претседателот Доналд Трамп по насилниот напад...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
-2 ° C
-2 °
-2 °
86 %
0.5kmh
0 %
вто
12 °
сре
15 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °

Последни објави