fbpx

таг: Дел

Во реката Минесота пронајден череп стар околу 8.000 години

0
Дел од черепот пронајден од двајца кајакари во американската река Минесота минатото лето е стар околу 8.000 години, покажаа тестовите. Кајакарите...

Долги колони на границата со Грција

0
За поголем дел од граѓаните, овој викенд се претвори во продолжен одмор. Голем дел од администрацијата ги спои деновите во пресрет...

Лавров: Укинувањето на санкциите против Русија е дел од преговорите со...

0
Укинувањето на санкциите наметнати на Русија е дел од мировните преговори меѓу Москва и Киев,...

Големи пожари во САД, уништени повеќе од 160 станбени објекти

0
Големата суша што го зафати северниот дел на американската сојузна држава Ново Мексико предизвика големи шумски пожари при што се уништени...

Русија тврди оти од мај украинскиот град Херсон ќе премине кон...

0
Градот Херсон во јужниот дел на Украина, за кој Русија тврди дека е под нејзина...

Руските банки и енергетскиот сектор на удар од нови санкции

0
Како дел од шестиот пакет санкции против Русија, Европската унија разгледува мерки кои се однесуваат...

Четири напади за три дена врз косовската полиција на северот

0
Напад со гранати и калашников врз косовската полиција на северниот дел, додека патролата била на пат за преземање на должноста на...

Уништена рафинерија во централна Украина

0
Нафтена рафинерија во градот Кременчук во центаралниот дел на Украина – е целосно уништена во...

Сејдини: Ги осудуваме антиалбанските повици на навивачите, тие се хулигани

0
Антиалбанските извици на дел од македонските навивачи не можат да засенат историски момент како што е победата...

Фудбалерите со чартер-лет вечерва се враќаат во Скопје

0
Разочарување и неверување беа дел од зборовите кои се најдоа во изјавите од италијанската фудбалска репрезентација по...