fbpx
8 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: Дел

САД официјално од денеска повторно во Парискиот договор за климата

0
Соединетите држави од денеска и официјално се дел од Парискиот климатски договор. Станува збор за план за...

Здравствени работници добиваат смртни закани поради пандемијата во Шведска

0
Дел од вработените во шведската Јавна здравствена агенција добија полициска заштита откако им биле упатени смртни закани поради пристапот што го имаа на...

(ВИДЕО) Снежна бура ја парализира Западна Европа, снег ги блокираше Велика...

0
Поголемиот дел од Западна Европа се бори со силната зимска бура „Дарси“, која донесе невообичаено големи врнежи...

Шизофренијата идентификувана како вториот најризичен фактор за фатален исход од коронавирусот

0
Додека вакцинирањето во поголемиот дел од светот е во тек, научниците напорно работат за да утврдат кои се најризичните групи кај кои...

ХАОС ВО ЧИЛЕ: Полицијата уби уличен забавувач- јавноста гневна, запалени државни...

0
Во јужниот дел на Чиле почнаа насилни протести по објавувањето видео снимки на кои се гледа како полицаец застрелува уличен забавувач. Демонстрантите...

Спорот меѓу Македонија и Бугарија, „главен збор“ во изборната кампања во...

0
Спорот меѓу Софија и Скопје стана дел од изборната кампања на источниот сосед. Претседателот Румен Радев упати...

Албанија ги добива првите дози вакцини од Фајзер

0
Дел од вакцините против ковид-19 што премиерот на Албанија ги купи од компанијата Фајзер ќе пристигнат во текот на денот. Соопштението го...

Снежна бура ѝ се заканува на Америка, вонредна состојба во Њујорк

0
Националната метеоролошка служба на САД издаде предупредување за поголемиот дел од истокот на земјата, од Северна Каролина...

Џорџ Клуни поставува рекорди: „Полноќно небо“ се најде меѓу најгледаните филмови...

0
Дел од критичарите сметаат дека пресудно за успехот на „Полноќно небо“ е самиот Клуни, кој уживајќи го статусот на голема ѕвезда, на...

Повторно нов земјотрес во соседството: Тлото не мирува во оваа држава...

0
Во морскиот дел меѓу грчките острово Крит и Касос, утрово беше регистриран земјотрес со јачина од 4.5 степени, според податоците од Геодинамичкиот институт...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
53 %
1kmh
0 %
вто
12 °
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
10 °

Последни објави