таг: делови

Делови од сателит стар 38 години на НАСА би можеле да...

0
Делови од сателит на Американската вселенска агенција (НАСА), стар 38 години, викендот ќе падне на Земјата, соопшти НАСА. Поголемиот број делови од...

Кремљ: Четири украински региони се дел од Русија и ќе ги...

0
Руските сили сакаат да заземат делови од источна и јужна Украина кои Москва ги прогласи за руски, соопшти денеска Кремљ....

Републиканците водат на изборите во Претставничкиот дом, тесна трка за Сенатот

0
Гласачките места се затворени во делови на Соединетите Држави за среднорочните избори за Претставничкиот дом, Сенатот и гувернерите на сојузните држави....

(ВИДЕО) Мистериозно суштество во водите кај Карибите, научниците збунети

0
На 30 август, додека истражувале делови од северен Атлантик, научниците од Националната управа за океани и атмосфера наишле на необично суштество кое наликува...

Силен земјотрес го погоди Хондурас

0
Земјотрес денеска погоди некои делови на Хондурас, јавија локалните медиуми. Advertisements ...

Екстремно топол бран ја зафати Европа

0
Викендов делови од Западна Европа беа погодени од екстремни горештини предизвикани од бран топол воздух...

(ВИДЕО) Невреме во Грција: Еден исчезнат на Евија, урнати покриви, поплави…

0
Невремето со обилен дожд и силен ветер што синоќа зафати делови на Грција создаде низа проблеми, противпожарната служба интервенираше за помош...

По шест месеци утре се отвораат угостителските објекти – без музика...

0
Само во надворешните делови, без музика, со ограничено работно време до 22,45 часот, под строги протоколи утре, по пауза од точно шест месеци,...

(ВИДЕО) Голем метеор снимен на небото над САД

0
Голема огнена топка на небото над Вермонт и делови од Канада е забележана во неделата доцна попладнето....

ВИДЕО: Авиони на „Боинг“ се распаѓаат во лет, делови од моторите...

0
Делови од авион на авиокомпанијата „Јунајтед“ паднаа во Денвер, откако „боинг 777-200“ морал принудно да се врати на аеродромот поради палење на десниот...