таг: декрет

Зеленски издаде декрет според кој разговори на Украина со Путин се...

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски потпиша декрет со кој официјално се прогласуваат за „невозможни“ какви било...

Бугарија доби привремена влада на чело со Стефан Јанев, изборите закажани...

0
Претседателот на Бугарија Румен Радев со декрет назначи привремена влада, која од утре ќе почне со работа. ...