таг: двете

Новата кампања на Бајден се фокусира на флертувањето на Трамп со...

0
Федералното избегнување на абортусот на Трамп предизвикува оган од двете страни Поранешниот претседател Трамп во понеделникот одби да заземе став за потенцијалната...

Десетици деца дневно во Газа ги губат нозете додека расте...

0
Повеќе од 10 деца во просек губат една или двете нозе секој ден во Газа од 7 октомври, со многу ампутации извршени без...

Над 40 000 луѓе загрозени од поплави по уривањето на браната...

0
Повеќе од 40 000 луѓе се загрозени од поплави од двете...

Одбојкарите подготвени за стартот на Златната Европска лига

0
Двете сениорски одбојкарски репрезентации за два дена ќе ја почнат новата авантура во Европската лига....

Тежок пораз на Милвоки, Денвер без Јокиќ загуби на домашен терен

0
Милвоки Бакс мина лошо во пресметката на двете најдобри екипи на Истокот. Бостон Селтикс на...

Чавушоглу: Турција најави на 9 март продолжување на преговорите со Шведска...

0
Преговорите меѓу Турција, Шведска и Финска за влез на двете нордиски земји во...

Милвоки Бакс подобар од Бостон, ЛА Клиперс победи во дербито на...

0
Милвоки Бакс го доби дуелот на двете најдобри екипи во НБА лигата, откако го победи Бостон Селтикс со 131:125 по продолжение. Тоа е...

Леклерк е задоволен од второто место, следната година најавува победа

0
Двете победи во првите три трки од сезоната оставија впечаток дека Ферари и Шарл Леклер оваа година може да бидат прогласени за светски...

Бугарија „вознемирена“ од чекорите на македонската опозиција

0
„Спорни прашања меѓу двете земји сè уште има, но сега имаме механизам за нивно решавање, а тоа е францускиот предлог“, вели...

Тешко повредените деца од српскиот автобус се стабилни, но остануваат на...

0
Двете потешко повредени деца од несреќата со српскиот автобус на автопатот „Тракија“ ноќта...