fbpx

таг: двегодишно

Лице од Скопје на 32-годишна возраст е најмладиот починат пациент во...

0
Триесет и двегодишно лице од Скопје е најмладиот пациент починат поради компликации предизвикани од Ковид-19 во изминатото деноноќие. Како што соопштија од...

ЦВЕКЛОТО Е ИЗВОР НА ЗДРАВЈЕ! Го регулира крвниот притисок, го намалува...

0
Цвеклото е двегодишно коренестоо растение, со црвен вретеновиден корен и темно зелени лисја со црвени вени. Тоа е една од најкорисните и најлековити...