fbpx
27.8 C
Skopje
среда, јуни 23, 2021

таг: дваесет

Уапсен масер од Белград: Лажел дека е хирург, а еве што...

0
Сава Кнежевиќ, дваесет и тригодишен масер од Батајница кај Белград, кој со години држел „елитна“ ординација за пластична хирургија во српскиот главен град,...

Бубрегот од починатата девојка трансплантиран кај 27-годишен пациент, во тек втората...

0
Дваесет и седумгодишен пациент на дијализа доби бубрег од починатата девојка чие семејство ги донираше органите. Министерството за здравство попладнево соопшти дека во...

Фудбалските гиганти загубија милијарда евра, Мбапе највреден фудбалер на светот

0
Дваесет најголеми европски екипи загубија повеќе од милијарда евра во 2020 година поради пандемијата на коронаворусот, додека вредноста на фудбалерите се намали...

98-годишниот дедо Киро од Демир Капија излекуван од ковид-19 ја напушти...

0
По дваесет дена лекување, инфективната Клиника денеска ја напушти еден од најстарите пациенти досега излечен од Ковид 19 – 98 годишниот Киро Ристов...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
27.8 ° C
27.8 °
27.8 °
57 %
0.5kmh
0 %
сре
27 °
чет
40 °
пет
39 °
саб
38 °
нед
35 °

Последни објави