fbpx
1 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: Данска

Студија: Британската мутација предизвикува 64 проценти повеќе хоспитализации

0
Данска студија покажа дека луѓето заразени со многу заразната британска мутација на коронавирусот имаат 64 проценти поголема веројатност да бидат хоспитализирани, соопшти денеска...

Данска и Шведска воведуваат дигитален пасош

0
Шведска и соседна Данска планираат да воведат дигитален „корона-пасош“ до летото, пишува Дојче веле. Тој дигитален...

Британската мутација се шири: Во Данска откриена во речиси половина од...

0
Данска ја потврди британската мутација коронавирус во речиси половина од позитивните тестови во втората недела од февруари, изјави министерот за здравство Магнус Хеунике....

Данска гради прв енергетски остров

0
Данска одобри план за изградба на првиот енергетски остров во светот, во Северното Море, кој ќе произведува и складира доволно зелена енергија за...

Ќе носи зелена енергија од ветерници за три милиони домаќинства –...

0
Данска одобри план за изградба на првиот енергетски остров во светот, во Северното Море, кој ќе произведува и складира доволно зелена енергија за...

Данска планира да прави дигитален пасош за коронавирус

0
Данска денеска соопшти дека планира да развие дигитален пасош за коронавирус за да овозможи странски патувања и...

Шпанците плачат, судиите им се криви за поразот од Данска

0
Данска ја совлада Шпанија со 35-33 во второто полуфинале на ракометното Светско првенство во Египет. По мечот Шпанците ги нападнаа чешките арбитри Новотни...

Скандинавски селекции ќе си ги одмерат силите во големото ракометно финале

0
Скандинавските селекции Данска и Шведска ќе ги одмерат силите во големото финалето на 27-то Светско првенство, кое се одржува во Египет. Данските...

Во Данска пријавен првиот случај на новиот вид на коронавирус од...

0
Данска го регистрираше првиот случај на позаразниот вид на коронавирус, откриен во Јужноафриканската Република, јави денеска Државниот институт за серуми. Според Институтот,...

Данска ги затвора границите за сите земји

0
Данска ќе воведе забрана за влез на патниците од сите земји во светот, со цел да се ограничи ширењето на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
80 %
4.1kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
9 °

Последни објави