таг: дама

Мачка од Белата куќа главен лик на детската книга напишана од...

0
Првата дама на САД Џил Бајден напиша детска книга за нејзината мачка од Белата куќа – Вилоу, која ќе биде објавена...

Џил Бајден е позитивна на коронавирусот

0
Првата дама на САД, Џил Бајден e позитивна на коронавирус, објави Белата куќа....

Меланија Трамп и се налути на Ана Винтур: Како Мишел Обама...

0
Поранешната прва дама Меланија Трамп минатиот викенд гостуваше во утринското ТВ шоу Fox & Friends. Тоа беше едно од нејзините ретки појавувања во...

Сопругата на Зеленски: Ова е „фаталната грешка“ на Владимир Путин

0
Олена Зеленска, првата дама на Украина, во интервју за Вог, за првпат јавно проговори за животот под опсада и за,...

Влаховиќ го избрал клубот, добива 12 милиони годишна плата, Кулушевски заминува...

0
„Тутоспорт“ кој е близок на Јувентус, тврди дека „старата дама“ има договор со Србинот Душан Влаховиќ, се чека само официјализирање на соработката. ...

Првата дама на Хаити сепак е жива ?! Медицински извори тврдат...

0
Првата дама на Хаити која го преживеа нападот во кој е убиен нејзиниот сопруг, претседателот Јовенел Моиз е во критична состојба и во...

Првата дама на САД се маскираше како стјуардеса, а ова што...

0
Првата дама на САД, Џил Бајден, по повод вчерашниот Ден на шегата, се облече како стјуардеса и ги почести новинарите по еден сладолед,...

ВИДЕО: Џими Кимел ѝ постави непријатно прашање на Мишел Обама, а...

0
Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама гостуваше во емисијата на Џими Кимел, а легендарниот водител успеа повторно да ѝ постави непријатно...

ФОТО | Лила со нови локни: Запознајте се со нејзиниот нов...

0
Лила е дама која секогаш внимава на својот изглед како јавна личност и секогаш изгледа средено од „глава до пети“. ...

ФОТО: Џил Бајден со личен подарок ѝ се заблагодари на Мишел...

0
Пријателството на поранешната прва дама на САД, Мишел Обама и сегашната, Џил Бајден, трае со години.Тие станале уште поблиски кога Барак Обама...