таг: даде

Луѓето родени во овие знаци прават идеални љубовни парови

0
реклама АСТРОЛОГИЈАТА може да даде некои насоки за тоа кои хороскопски знаци можат да...

Упатства на СЗО за вежбање во зависност од возраста

0
Светската здравствена организација даде за тоа колку и каков вид на вежбање ни треба дневно во зависност од возраста. Деца под...

Прогнозата на ММФ за 2023 пооптимистична

0
Меѓународниот монетарен фонд даде посветла перспектива во својот најнов извештај отколку во октомври, предвидувајќи дека инфлацијата ќе забави. Се вели дека...

Не барајте нивно мислење: Овие хороскопски знаци го даваат најлошиот совет

0
Не секој може да даде добар совет, а некои луѓе всушност се прилично лоши во тоа. Повеќето лоши совети не се злонамерни, а...

Не им верувајте: Овие хороскопски знаци никогаш не ги исполнуваат ветувањата

0
ЛЕСНО е да се даде ветување, но многу потешко е да се исполни. Сите знаеме луѓе кои имаат навика да даваат празни ветувања...

Војната во Украина покажа дека Европа „не е доволно силна“, оценува...

0
Финската премиерка Сана Марин денеска даде, како што рече, „брутално искрена“ проценка за...

Енис Барди: Победа за да ја кренеме атмосферата!

0
Македонскиот репрезентативец Енис Барди, кој завчера го даде голот од пенал за реми против Финска во првиот...

Радуков: Владата во Скопје задоцни со Венецијанската комисија

0
Официјална Софија ќе им даде поддршка на бугарските културни клубови во земјава, каква и одлука...

iPhone ќе добие USB-C, но Apple не е многу среќен поради...

0
СОВЕТОТ на ЕУ даде конечно одобрение за задолжително воведување на единствен полнач за мобилни телефони и други електронски уреди. Apple тогаш потврди дека...

Принцот Хари до Елизабета Втора: Бабо, ти благодарам за твојата заразна...

0
Принцот Хари го даде првиот коментар по смртта на кралицата Елизабета Втора. Војводата од Сасекс и се заблагодари на својата баба за сите...