fbpx

таг: гугл

Гугл со нови 24 јазици во својот онлајн преведувач

0
Гугл додава 24 нови јазици на својот онлајн преведувач. Така, вкупниот број на јазици што се користат во „Google Translate“ станува 133. ...

Гугл договори плаќање на содржини од 300 медиуми во ЕУ

0
„Гугл“ соопшти дека постигнал договор со повеќе од 300 медиуми во шест земји од ЕУ за плаќање на нивната содржина, најавувајќи понуди за...

Чистење: Корисниците на Андроид можат да се збогуваат со снимањето разговори

0
Гугл неодамна објави промени во политиката на Play Store, кои ќе стапат на сила на 11 мај. Една од тие промени е насочена...

Гугл го менува логото на „Хром“

0
 Технолошкиот гигант Гугл соопшти дека компанијата одлучила да го промени знакчето на својот пребарувач „Хром“. Според Елвин Ху – дизајнерот на „Гугл Хром“,...

По 8 години: Гугл Хром добива нов изглед на иконата

0
Гугл одлуки 2022 година да биде годината кога се ќе модернизира, а прво што ќе направи ќе биде промена на иконата за Гугл...

Гугл го прави својот прв паметен часовник кој би можел да...

0
Гугл работи на својот паметен часовник, кој планира да го лансира следната година, во обид да обезбеди подобар пласман на пазарот на технологија...

Им ги крадат парите на милиони луѓе: Гугл откри стотици злонамерни...

0
Гугл презема се пософистицирани чекори за да ја спречи појавата на малициозните апликации на Google Play. Но, новата рунда на отстранување која опфаќа околу...

„Гугл“ ги забранува: Нема веќе да има апликации за купување сексуални...

0
„Гугл“ ќе ги забрани апликациите „за компензирани сексуални односи (т.е. sugar dating)“, кои служат за продавање и купување сексуални услуги на интернет. ...

„Гугл“ избриша девет „малициозни“ програми од „Плеј стор“

0
„Гугл“ продолжува да се бори против апликациите за Андроид кои ги нарушуваат правилата за приватност. Компанијата овојпат отстрани девет програми од својата интернет-продавница...

Никогаш не ги инсталирајте ги овие апликации на вашите Андроид телефони:...

0
Гугл ги предупреди корисниците на уреди со Андроид, особено оние кои сакаат да играат игри на своите телефони, на ризичниот тренд кој во...