таг: Грција

Сакеларопулу и Пирц Мусар разговараа и за ЕУ перспективата на Западен...

0
Грција и Словенија се согласуваат за проширување на Европската унија со Западен Балкан, како и за пристапување на Украина, Молдавија и Грузија. Ние...

ЕK ја тужи Грција пред Судот на правдата на ЕУ затоа...

0
Европската комисија денеска соопшти дека ќе ја тужи Грција пред највисокиот суд на ЕУ поради тоа што не ги ревидирала плановите за справување...

Нормализирано влегувањето преку Евзони, тргната блокадата на грчките земјоделци

0
Од синоќа од 23 часот нормализирано е влегувањето во Грција преку преминот Евзони,...

Грција ќе предложи да ја преземе командата на европската операција во...

0
Грција ќе предложи да ја преземе командата на европската операција во Црвеното море и ќе го понуди штабот во грчкиот град Лариса како...

Зголемен бројот на починати, хоспитализирани и заразени со Ковид-19 во Грција

0
Во периодот од 18 до 24 декември во Грција е регистрирани зголемен број на заразени со Ковид-19, на хоспитализирани лица, но...

Поскапува одморот во Грција: Цената на туристичките такси е значително повисока

0
реклама Грција планира значително да ја зголеми цената на таксата за престој за престој...

Бурата Даниел ги опустоши Грција, Турција и Бугарија, потврдени 14 мртви

0
Најмалку 14 лица загинаа во поплавите што ги погодија Грција, Бугарија и Турција, а Скај њуз јавува дека се откриени повеќе...

Во Грција потврдени вкупно 100 случаи на вирусот Западен Нил, починаа...

0
Во Грција досега се потврдени 100 случаи на вирусот Западен Нил, од кои 11 се во изминатата седмица, а починаа 13 лица, согласно...

Пожар во Грција, во близина со македонската граница

0
Голем пожар избувна на отворено во Грција во близина на границата со Македонија...

Грција ќе обучува украински пилоти на борбени авиони Ф-16

0
Грција ќе учествува во обуката на украински пилоти за борбените авиони Ф-16, соопштија...