fbpx
3 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: Грција

Оваа наша соседна држава веќе започна со издавање на сертификат за...

0
Од денеска во Грција започнува издавањето на дигиталната потврда, односно сертификатот за вакцинација, за сите оние кои ја примиле и втората доза од...

Ковид-19: Грција вакцинираше 3,9 отсто од населението

0
Во Грција досега се спроведени над 410 илјади вакцинации, односно постигната е 3,9 отсто имунизациска покриеност, соопшти...

Турска воена вежба во близина на границата со Грција

0
Во време кога тензиите меѓу Турција и Грција се намалија бидејќи страните се пред договор за продолжување...

Грците бесни: Тие во карантин, Мицотакис на ручек со повеќе од...

0
Реакции во Грција, како на социјалните мрежи, така и од опозициските партии предизвикаа фотографиите од собирот и ручекот на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис...

Протестираат студентите во Грција, синоќа фрлени летоци пред канцеларијата на министерката...

0
Студентите во Грција, и денеска, организираат протести во повеќе градови за да го изразат нивното незадоволство за промените во законот за високо образование,...

Грција ќе се обиде да олеснува во спорот меѓу Македонија и...

0
Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас, изјави дека Грција, како земја која одржува пријателски односи...

Грција ќе издава дигитален сертификат за вакцинација

0
Премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис изјави дека почнува издавањето на дигиталниот сертификат за вакцинација, што е уште...

Се отвораат продавниците во Грција, а се задржува забраната за движење...

0
Олабавување на мерките во Грција, со отворање на сите продавници и моловите, козметичките и фризерските салони, берберниците, центрите за техничка контрола на возила,...

Грција останува затворена за граѓани на трети земји до 21 јануари

0
Грција ја продолжи одлуката за ограничување на копнените поврзувања на земјата и за забраната за влез на државјани од трети земји до 21...

Грција вечерва ги дочека првите анти-ковид вакцини: Во недела почнува т.н....

0
Грција, преку преминот „Промахонас“ на грчко-бугарската граница, вечерва го дочека првиот камион со пратка од 9.750 дози на вакцината против ковид-19, а...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
87 %
0.5kmh
0 %
пет
17 °
саб
17 °
нед
10 °
пон
12 °
вто
8 °

Последни објави