fbpx
18 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: граници

ВИДЕО | Кружен тек на дното на Атлантикот: Ремек-дело на инженерството...

0
Технологијата нема граници! Првиот подводен кружен тек штотуку е завршен, како дел од тунел долг 11 километри, кој поврзува два од...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
34 %
9.3kmh
0 %
саб
15 °
нед
11 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °

Последни објави