таг: Гранде

Бразилскиот „Змиски Остров“ е едно од најсмртоносните места на Земјата

0
Островот Илха да Кеjмада Гранде, близу брегот на Бразил, е нарекувано „најсмртоносното место на планетава“ – поради илјадниците змии коишто го населуваат. ...

ФОТО: Аријана Гранде објави фотографии од интимната венчавка

0
Аријана Гранде конечно на својот Инстаграм профил објави фотографии од интимната венчавка одржана минатата сабота во нејзиниот прекрасен дом. Пејачката...

ВИДЕО| Аријана Гранде со голема болка и тага се присети на...

0
Поп – ѕвездата Аријана Гранде им оддаде почит на луѓето кои беа убиени во терористички напад на нејзиниот концерт во Манчестер, Англија,...