таг: гранати

Борел потврди: ЕУ ќе испорача 500.000 гранати на Украина...

0
Европската унија ќе испорача 500.000 од ветените 1 милион артилериски гранати на Украина и има за цел да ја испорача и вкупната сума...

Павел: Обезбедени се средствата за набавка на 800.000 артилериски гранати за...

0
 Обезбедени се средствата за набавка на 800.000 артилериски гранати за Украина, соопшти денеска претседателот на Чешка, Петер Павел. Чешките медиуми јавија...

Русија реагира на испраќањето контроверзна муниција во Украина: „Тоа е криминален...

0
Русија ги означи американските планови за испраќање гранати од тенкови со осиромашен ураниум...

Четири напади за три дена врз косовската полиција на северот

0
Напад со гранати и калашников врз косовската полиција на северниот дел, додека патролата била на пат за преземање на должноста на...