fbpx
5 C
Skopje
понеделник, март 8, 2021

таг: Градоначалничката

Во Вашингтон продолжена вонредната состојба до 21 јануари

0
Градоначалничката на Вашингтон, Муријел Баусер ја продолжи вонредната состојба до 21 јануари односно еден ден по инаугурацијата на новиот претседател на САД, Џо...

ВО ЖИВО: По хаосот во Вашингтон, градоначалникот најавува полициски час

0
Градоначалничката на американскиот главен град Вашингтон, Мјуриел Боусер објави воведување полициски час во градот. Полицискиот час стапува на сила во 18 часот по...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
5 ° C
5 °
5 °
87 %
0.9kmh
75 %
вто
12 °
сре
9 °
чет
8 °
пет
11 °
саб
5 °

Последни објави