таг: градовите

Сателитски снимки од Кина укажуваат на голем број смртни случаи од...

0
Сателитските снимки од градовите во Кина покажуваат зголемена градежна активност во крематориумите и погребалните претпријатија,...

Русија мобилизира повеќе од 20 000 војници

0
Десетици илјади руски војници се подготвуваат да ги нападнат градовите Криви Рих и Миколаив во...

Руски гранати врз Киев, Лавов – одмазда за потонатиот брод Москва

0
Во градовите Киев и Лавов утринава се слушнаа силни експлозии, по најавите од Русија дека ќе ги интензивира нападите врз главниот...

Бомбардирања во Киев, Мариупол и Харков, а Путин барал помош од...

0
Градовите Мариупол и Харков беа цел на стотици воздушни напади во последните 24 часа од страна на руската војска. На 19-тиот...

Масовна вакцинација во Јапонија на два месеца до Олимписките игри

0
Во Јапонија денеска почна масовна вакцинација во градовите Токио и Осака, со цел да се вакцинира повозрасното...