таг: градежни

Три лица загинаа, двајца се водат за исчезнати при уривање на...

0
Тројца градежни работници загинаа, а двајца сè уште се водат за исчезнати, еден ден откако делумно се урна училишна зграда во Антверпен, Белгија....