fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: го

Талибанците го освоија и деветиот провинциски главен град во последните пет...

0
Талибанците го зазедоа административниот центар на провинцијата Бадакшан, градот Фаизабад, во северниот дел на Авганистан, што е деветти главен град на провинција која...

Оваа недела нема да се менува листата на ЕУ за безбедни...

0
Европската унија оваа недела нема да го менува списокот на земји кои се безбедни за патување врз...

ВИДЕО: Гол на Елиф Елмас

0
Наполи го совлада Асколи во пријателски меч со 2:1, а стрелец на еден од двата гола за победничкиот тим беше македонскиот репрезентативец Елиф...

ВИДЕО: Каква одбрана на Каспер Шмајхел, еден од заслужните што Лестер...

0
Лестер го совлада Манчестер Сити во Комјунити Шилд, или англиски суперкуп, традиционално пред почетокот на новата сезона, со 1:0 и со тоа не...

Манчестер Јунајтед го декласираше Евертон, Бруно Фернандеш постигна спектакуларен гол (ВИДЕО)

0
Манчестер Јунајтед го совлада Евертон со 4-0 во прелиминарните натпревари на „Олд Трафорд“. „Црвените ѓаволи“ одиграа одличен натпревар против Евертон и...

Гигантот на маки: Вработените во „Амазон“ во канцелариите ќе се вратат...

0
Технолошкиот гигант „Амазон“ го одложи враќањето на вработените во канцеларии до почетокот на следната година поради наглиот...

Уставниот совет на Франција одобри употреба на здравствен пасош

0
Францускиот уставен совет го потврди законот со кој се воспоставува проширена употреба на санитарни дозволи и задолжителна...

Британија го укина карантинот за вакцинираните повратници од Франција

0
Велика Британија го укинува карантинот за целосно вакцинираните патници кои се враќаат од Франција во Англија и Шкотска, потег што Париз веднаш го...

Бајден бара оставка од гувернерот на Њујорк поради наводи за сексуално...

0
Американскиот претседател Џо Бајден го повика гувернерот на Њујорк Ендрју Куомо демократ и гувернер со три мандати,...

ПСЖ го напаѓа првиот трофеј без Мбапе

0
ПСЖ утре во 20 часот го игра финалето на францускиот Куп на скутери против Лил, но без Килијан Мбапе. Победникот на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави