fbpx

таг: го

Зошто бебето не може само да заспие?

0
Многумина новопечени родители го слушнале советот: спуштете го вашето бебе да спие додека е поспано, но сѐ уште будно… Меѓутоа, во реалноста тоа...

Рама: НАТО ќе прави база во Драч

0
Рама тоа го кажа по враќањето од самитот на НАТО одржан во Мадрид. ...

Русија тврди – го освоила цел Луганск

0
Русија тврди дека го освоила стратешкиот украински град Лисичанск и целиот регион на фронтот Луганск,...

10 најромантични плажи на хрватското приморје

0
Овие плажи го одземаат здивот по својата природна убавина, скриени од масовниот туризам и идеални за романтично лето од соништата. Дури и ако...

Руските сили продолжуваат со интензивни напади во источна Украина

0
Руските сили го напаѓаат градот Лисичанск и неговата околина во сеопфатни напори да го заземат последниот бастион на отпорот во источната...

Чешка го презеде ротирачкото претседателство со ЕУ

0
Чешката Република на 1 јули го презеде ротирачкото претседателство со Советот на Европската...

Пратката со жито го напушти украинското пристаниште Бердјанск

0
Трговски брод со 7.000 тони жито го напушти украинското пристаниште Бердјанск, окупирано од Русија, што е прва таква пратка откако Москва...

Хорор во Лесковац: Пронајдено тело на маж забетонирано во столб на...

0
Полицијата во Лесковец објави дека истражувајќи го самоубиството на 38-годишна жена од Велики Трњан кај...

Украина, состојбата во Лисичанск, крајно тешка

0
Руските сили не го штедат од напади градот Лисичанск, додека украинските регионални власти ситуацијата ја опишаа како многу тешка. ...

Бајден – Американското воено присуство во Европа ќе станува сè поголемо

0
Американскиот претседателот Џо Бајден изјави дека Соединетите Држави ќе го променат својот воен став во...