таг: гости

Победа за Милвоки, но остана без Јанис Адетокумбо

0
Кошаркарите на Милвоки бакс на гости го победија Чикаго булс со 100:112, но останаа без својот најдобар...

„Боинг“ го произведе последниот „747“ авион

0
Илјадници работници на „Боинг“ од целиот свет, како и гости меѓу кои и холивудскиот глумец Џон Траволта, присуствуваа на „прошталната“ свеченост...

ВИДЕО/ Победа на Далас, после тешката повредата на Дончиќ

0
Далас Маверикс како гости го победија Феникс Санс со 99:95, а победата остана во сенка на повредата на голема ѕвезда Лука Дончиќ. Словенецот...

Трајковски: Подготвени сме за победа против Грузија, но ќе треба самодоверба,...

0
По првата победа во овој циклус, на гости кај Гибралтар, македонските фудбалски репрезентативци земаат залет за нови три бода, со кои би го...

Сањол: Сакаме победа и против Македонија во Скопје

0
Репрезентацијата на Грузија ја декласира Бугарија на гости со 2-5 и сега има одлична позиција во групата....

Барселона ја потопи Валенсија, 2 гола од Ауба

0
Екипата на Барселона ги освои трите бода како гости кај Валенсија, постигнувајќи убедлива победа од 4-1. Пјер-Емерик...

Вардар ја декласираше Војводина во СЕХА лигата

0
Вардар немаше проблем да ја совлада Војводина на гости со убедливи 26:16 (11:9) во второто коло од СЕХА лигата, за да се вратат...

Шоу на Харден во ЛА, Голден Стејт подобар од Феникс

0
Бруклин Нетс успеа да победи на гости во „Стејплс центарот“ против Лос Анџелес Лејкерс, со 122:115, во еден од петте меча кои се...

Сити го декласира Њукасл, а Гвардиола незадоволен: Ова беше нашата најслаба...

0
Фудбалерите на Манчестер Сити го совладаа Њукасл на гости со 0-4, со што ја забележаа осмата последовна победа, но заработија критики од нивниот...

Магија на вкусови и мириси: Најдобрата посна сарма потпечена во рерна...

0
Вашите гости и семејството ќе бидат воодушевени Посните сарми се незаменлив дел од трпезата на посните веселби. Затоа ви предлагаме одличен...