таг: Горна

ГОООООЛ! Пандев ја врати Македонија во игра (ВИДЕО)

0
Македонија преку Горна Пандев успеа да изедначи на натпреварот против Австрија. Големата грешка и недоразбирањето на Алаба со голманот на...

Кобна грешка, лекарите по операцијата сфатиле дека на пациент му отсекле...

0
На клиниката во Фриштат, во провинцијата Горна Австрија, направена e страшна грешка од страна на медицински тим, кој му ампутирал погрешна нога на...