таг: горивата

Во Унгарија стапи во сила ограничување на максималната цена на горивата

0
Унгарската влада од денеска воведува „плафон“ на цените на горивата за да ги заштити потрошувачите...

Денеска вонредна седница за еколошката такса за горивата

0
Поскапување на цените на горивата за 3,5 денари без ДДВ сепак ќе има. Владата во 17 часот закажа дополнителна седница каде единствена точка...

Дизелот поскап за половина денар по литар

0
Дизел горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина денар по литар, а цената на бензините останува...