таг: Гонзалес

Убиство на новинар во Мексико – шести по ред годинава

0
Мексиканскиот новинар Мануел Гонзалес Рејес е убиен во државата Морелос, во централниот дел на земјата, соопшти локалното обвинителство. Рејес, директор на локалниот...

ФОТО: Кошаркарка стана хит, го напушти натпреварот за да ја заврши...

0
Кошаркарката Антонела Гонзалес како го храни своето 11 месечно бебе за време на меч го обиколија светот....