таг: голман

Мароканецот Јасин Бону, нов голман на „кралскиот клуб“?!

0
Реал Мадрид веќе ја започна потрагата по нов голман. Се споменуваа Давид де Хеа кому...

Ван дер Сар веќе не е на интензивна нега

0
Легендарниот голман на Ајакс, Манчестер Јунајтед и Јувентус, Едвин ван дер Сар, ја воодушеви фудбалската...

Димитриевски: Да ја завршам кариерата во македонскиот дрес со настап на...

0
Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски е еден од главните адути на Рајо Валјекано во Ла...

Горан Симов, е новиот тренер на Македонија ЃП

0
Горан Симов, поранешниот голман, а сегашен тренер, е назначен за нов предводник на македонскиот фудбалски...

Малдини сака да го доведе Буфон во “Сан Сиро”?

0
Легендарниот голман на Јувентус и на италијанската репрезентација, Џанлуиџи Буфон, би можел ова лето да направи спектакуларно...

Бурхан Мустафа e новиот голман на Академија Пандев

0
Искусниот голман Бурхан Мустафа се враќа во Првата лига. По една полусезона во дресот на лидерот во...

Јан Зомер е замената на Нојер на голот на Бајерн Минхен

0
34-годишниот швајцарски голман Јан Зомер ќе го замени Мануел Нојер (повреден) во Баерн Минхен. Веста денеска ја...

Димитриевски во Ал НАСР во Саудиска Арабија

0
Како што пренесуваат медиумите во Шпанија, македонскиот голман, Столе Димитриевски, ќе игра во фудбалскиот шампионат во Саудиска...

Димитриевски со Рајо избори полуфинале во Купот на Шпанија

0
Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски ќе игра во полуфиналето на фудбалскиот Куп на Шпанија, откако синоќа Рајо Ваљекано ја совлада Мајорка со 1:0....

Астон Вила го продолжи договорот со Емилијано Мартинез

0
Аргентинскиот голман Емилијано Мартинез го продолжи договорот со Астон Вила до летото 2027 година. Искусниот чувар на мрежата на „Вила Парк“ пристигна...