таг: „голем

Вујовиќ: Европското првенство треба да биде откажано

0
Голем број ракометни репрезентации имаат многу проблеми поради коронавирусот пред почетокот на Европското првенство, а можноста за нови позитивни случаи само ја комплицира...

Лесно се спремаат, а нивниот мирис воодушевува: Сочни крцкави ролни со...

0
Состојки: 1 пакување кори1 голем кромид400 гр мелено месо1 голем морков1 праз1 голема пиперка1 жолчка од јајцемасло Подготовка: ...

Автопатот „Струма“ во Бугарија, ем реконструиран, ем повторно со многу грешки!

0
Сообраќајни експерти констатирале голем број грешки на реконструираната делница на автопатот Струма во...

Кирил Лазаров: Веруваме во убави работи, но од друга страна стоиме...

0
Кирил Лазаров, ја собра нашата најдобра селекција пред новиот голем предизвик, тоа е Европското првенство (ЕП) кое следи на стартот на 2022 година....

ВО НЕДЕЛА НИ ДОАЃА НАЈГОЛЕМАТА МАКЕДОНСКА СЛАВА – на Свети Никола...

0
Свети Никола е голем македонски празник, а како слава го има речиси секое второ православно семејство. Трпезата е посна, а Свети Никола меѓу...

(ВИДЕО) Огромен пожар го голта Светскиот трговски центар во Хонг Конг:...

0
Голем пожар избувна во Светскиот трговски центар во Хонг Конг, каде што десетици луѓе останаа...

Дневен хороскоп за 8 декември 2021: Еве што го очекува секој...

0
ОВЕН Работа: Чувствувате голем притисок од сите страни и полека го губите трпението. Нервозата станува составен дел од секој работен ден. ...

ГОЛЕМ ЈУБИЛЕЈ: Елмас вечерва ќе го игра својот 100-ти натпревар во...

0
Вечерва Елмас е пред голем јубилеј, Македонската фудбалска легенда вечерва ќе го одигра својот 100-ти натпревар во дресот на италијанскиот клуб Наполи. ...

ОПСЕСИЈА ИЛИ САМО ОБИЧЕН ФАН: Ротундо си ги именувал ќерките по...

0
Голем обожавател на славниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона, кој пред 10 години на своите ќерки-близначки им ги дал имињата Мара и Дона,...

Кромидот го зајакнува имунитетот, а не мора да го јадете –...

0
Овој голем чистач на организмот може да ве направи поздрави и да ве наполни со енергија – исецкајте го на поголеми парчиња, ставете...