таг: „голем

За да се оневозможи крадењето телефони: Новости на „Гугл“ за „Андроид“

0
Кражбата на мобилни телефони e голем проблем, пa затоа „Гугл“ најави нови функции против насилно одземање уреди и за заштита на корисниците на...

Жестоки битки околу Харкив, аналитичари сметаат дека Русите спроведуваат лажна офанзива...

0
Продолжуваат жестоките одбранбени битки на голем дел од пограничната област на регионот Харкив, објави украинскиот претседателот Володимир Зеленски во синоќешното видео обраќање...

Пред почетокот на Олимпијадата, француската полиција растури импровизиран камп на стотици...

0
Полицијата во Франција денеска растури голем импровизиран камп во напуштена зграда во јужниот дел на Париз, во која биле сместени мигранти. Операцијата е...

(ВИДЕО) Пожар кај Нови Сад: Во гаснењето вклучени 7 противпожарни возила

0
Утрово околу 4:30 часот избувнал голем пожар во населбата Бангладеш во Нови Сад....

Мртви и ранети во израелската рација на болницата Ал Шифа во...

0
Голем број на мртви и ранети Палестинци има во рацијата што војската на Израел, обвинет за геноцид, ја спроведе во медицинскиот комплекс Ал...

Голем пожар во близина на аеродромот во Санкт Петербург

0
Голем пожар денеска избувна во индустриската зона во близина на рускиот град Санкт Петербург. Огнот брзо се проширил и зафатил подрачје од околу...

Огромен пожар во една од најголемите руски рафинерии на ЛУКОИЛ

0
Голем пожар во текот на минатата ноќ избувна во рускиот град Волгоград, при што гореа нафтени деривати на површина од 300 квадратни метри,...

Трамп и Клинтон патувале со приватниот авион на Епстајн, „Лолита експрес“,...

0
Вчера беа објавени голем број судски документи со кои се идентификуваат лицата поврзани со познатиот сексуален престапник Џефри Епстајн. Принцот Ендрју, војводата од...

Трите најефикасни начини да се откажете од пушењето

0
реклама Голем преглед ја спореди ефективноста на методите за откажување од пушење, при што тројца се појавија...

Изложби, перформанси, концерти и многу други културни настани – во Скопје...

0
реклама  Со голем број изложби, перформанси, инсталации, концерти, театарски претстави и филмски проекции во Скопје синоќа...