fbpx

таг: големото

ВИДЕО: Украинците на Евровизија порачаа: Ве молиме помогнете ни, помогнете му...

0
Украинците настапија во големото финале на Евровизија вечерва на 12. Публиката цело време аплаудираше со нив, а на крајот добија уште еден...

На Евровизија води Велика Британија – дали ќе остане на врвот?

0
Во големото финале на Евровизија моментално води Велика Британија со 235гласови, а веднаш зад неа се Шведска (214) и Шпанија (190) Финалето...

Манескин со нов сингл во Торино – Дамијано: Имам 2 совети...

0
Во големото финале на Евровизија вечерва, по сите овогодинешни натпреварувачи настапи групата Манескин која лани победи и го донесе натпреварот во Торино. ...

Милано обоен во црвено-црна боја, Жиру творец на триумфот над Интер

0
Милан славеше со 2-1 против Интер во големото градско дерби како дел од 24. коло во италијанската Серија А. Домаќините поведоа во...

Сенегал е првиот финалист на Африканскиот куп на нации

0
Големото изненадување Буркина Фасо не успеа да го помине и Сенегал, Садио Мане се радува на пласман во финалето. Уште во првото...

Челси и Ливерпул ги поделија бодовите

0
Големото дерби во Премиерлигата меѓу Челси и Ливерпул заврши нерешено 2-2. Во седмата минута Пулишиќ се најде во ситуација еден на еден...

Штама во Битола, Дибиров ги расплака навивачите на Еурофарм Пелистер

0
Големото дерби на македонскиот ракомет меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар максимално ги оправда очекувањата, завршувајќи со нерешени 27-27, исход за кој можат да...

Челси и Манчестер јунајтед ги поделија бодовите

0
Челси и Манчестер јунајтед одиграа 1-1 во големото дерби на Стемфорд Бриџ.Карик се определи за дефанзивна тактика, играта ја препушти комплетно на Челси...

Александар Зверев го освои Завршниот Мастерс во Торино

0
Александар Зверев славеше во големото финале над големиот ривал Данил Медведев по сетови 6-4, 6-4 и го освои Завршниот Мастерс во Торино. ...

(ВИДЕО) Поплави во Лондон, граѓаните повикани да не патуваат во ризични...

0
Големото количество на дожд кое вчера падна во Лондон поплави домови, патишта, метро станици и болници, пишува Би-Би-Си....