таг: годишнината

Комеморација по повод 80 годишнината од Холокаустот на македонските Евреи

0
Комеморација по повод 80 годишнината од Холокаустот на македонските Евреи - Алсат ТВ ...

Годишнина од инвазијата во Украина

0
Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, на годишнината од почетокот на војната во неговата земја,...

Тие се во брак 82 години и имаат некои совети за...

0
Додека ја прославуваа годишнината од бракот опкружени со семејството и пријателите, Николас и Рафаела Ораз ги открија...

Семејството на Ѓорѓе Балашевиќ нема да ја одбележи годишнината од неговата...

0
Во пресрет на годишнината од смртта на еден од најпознатите музичари на овие простори, Ѓорѓе Балашевиќ, неговата ќерка Јелена – Беба Балашевиќ се...