таг: години

Османи: Украина останува најважниот приоритет, која се бори не само за...

0
“Две години од целосна инвазија и агресија на Руската Федерација кон мирољубив сосед. Две години смрт, деструкции и човечки страдања. Две години агресија...

Зендели: Храброста на украинскиот народ е светлата точка во овие две...

0
Овој настан одбележува две години од опстанокот на еден храбар народ, украински народ, рече пратеничката од Демократската унија за интеграција Арта Билали –...

Што научивме од Ковид19?

0
Три години се живееше во ограничувања и со рестриктивни мерки, а враќање на животот во нормала одеше постепено. Но, сега откако научивме да...

Ковачевски: Украина ја брани демократијата, слободата, еднаквоста, човековото достоинство, правото на...

0
Поминаа две години од почетокот на  неоправданата и неиспровоцираната руска агресија врз пријателска Украина. Две години, оваа агресија не само што предизвикува големо...

Бомгартнер: Ја славиме храброста на украинскиот народ и на неговите лидери

0
Сирил Бомгартнер, амбасадор на Република Франција, конференција „Украина: Две години хероизам“ ( 26 февруари, 2024 година). Ова треба да бидат моменти...

Криволапов: Мораме да ги пренесеме овие чувства до сите луѓе на...

0
Пред почетокот на голема конференција под наслов „Украина – две години хероизам“ в понеделник, 26 февруари, во Музејот на македонската борба за...

Македонскиот државен врв, дипломати од целиот свет, изложби и промоции на...

0
„Украина – две години хероизам“ е наслов на големата конференција в понеделник, 26 февруари, во Музејот на македонската борба за независност, со почеток во...

Косово со бројни настани ја одбележува 16-годишнината од прогласувањето независноста

0
Косово прославува 16 години од независноста. Претседателката Вјоса Османи, премиерот Албин Курти и претседателот на Собранието Глаук Коњуфца, ги посетија споменикот...

Хакерот на ЦИА кој му даде информации на Викиликс осуден на...

0
Поранешен службеник на ЦИА е осуден на 40 години затвор поради протекување податоци до кои дошол Викиликс. Тој е осуден по повеќе...

Чет-бот за услуги на клиенти излезе од контрола: Ја пцуеше и...

0
pixabay Со години успешно ги користевме елементите на вештачката интелигенција во разговорот, објави ДПД и нагласи дека проблемот...