fbpx
18 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: години

Управниот суд сѐ уште не реши кој ќе управува со топловодната...

0
Повеќе од две години градоначалникот на Скопје Петре Шилегов не отстапува од иницијативата, дистрибутивната мрежа за топлинска енергија да биде во сопственост на...

Од коронавирус почина пејачот Ѓорѓе Балашевиќ

0
Пејачот и славниот музичар Ѓорѓе Балашевиќ почина денеска на 67 години како последица од коронавирусот. Пред три...

Бондовата девојка Џејн Симор наполни 70 години: Ја откри својата тајна...

0
Џејн Симор наполни 70 години и како што вели го прифаќа процесот на стареење. Симор изгледа неверојатно, па во разговор со „Newbeauty“...

Селма Хајек во солзи поради секс-сцените со Бандерас: Од страв не...

0
Селма Хајек имала 23 години кога добила улога во теленовелата „Тереза“ во 1989 година во родното Мексико. Во 1991 година, се преселила...

Имаше само 15 години кога доби доживотен затвор: Тврдеше дека не...

0
Кога имал само 15 години, Џо Лигон бил осуден на доживотен затвор. Се товарел за учество во грабеж и напад во кој починале...

Ким Новак конечно прозборе за напуштањето на Холивуд: Стана опасно да...

0
Во златните години актерката конечно го нашла својот мир, се посветила на сликањето, а сеќавањата на снимањето филмови станале мотиви на нејзините...

ФОТО | Важеше за најзгодниот актер кој ги освојуваше најубавите жени:...

0
Во 90-тите години ниту една жена не можеше да му одолее на овој убавец…   Актерот Мет Дилон за...

ВИДЕО+ФОТО | Албино модел со својот изглед засени милиони: Новата ѕвезда...

0
Иако има само 19 години, казахстанскиот модел Евгениј стана нов трендсетер… Евгениј Ли има 19 години и благодарение на...

6-годишна Арлинда со епилепсија, нејзината мајка бара помош да ѝ ги...

0
Арлинда има 6 години. Прво одделение е, но ја прекина наставата поради тоа што е болна. Страда од епилепсија, а имала напади и...

Се врати по една година, веднаш му се случи истата несреќа

0
Во последниве години, повредите на вкрстените лигаменти станаа почести на фудбалските терени и се сметаат за најтешки...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
25 %
0.4kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави